Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lolita v Čechách!!

26. 7. 2011

Lolita konečně v Čechách!!!

První butik s módou pro lolitky byl otevřen v Praze. Oblečení se dováží z Japonska.

Mladé české dívky, které si oblíbily nový módní styl lolita původem z Japonska, už nebudou muset rozverné oblečky a doplňky pracně shánět v zahraničí nebo si je šít po večerech doma.

V pátek byl v Praze otevřen první Lolita butik. Módní styl lolita vznikl před několika lety v tokijské čtvrti Harajuku, která je považována za jedno z center světové módy.

Nápad otevřít v Praze první český Lolita butik dostal podnikatel Tomio Okamura poté, co do jeho pražské prodejny s japonskými potravinami začaly pravidelně chodit nakupovat pamlsky skupinky několika desítek českých dívek oblečených ve stylu lolita. Děvčata si mu prý pokaždé stěžovala, že v Česku nemají kde oblíbenou módu koupit.

 

Móda pro lolitky
Stylu lolita propadly dívky ve věku 13 až 22 let. (Foto: Oficiální zdroj)"Z mého dlouhodobého průzkumu na sociálních síti Facebook vyplynulo, že v Čechách jsou již minimálně stovky mladých dívek, které vyznávají styl lolita. Často se rekrutují z prostředí fanoušků japonských kreslených komiksů anime a manga, které jsou také mezi českými dětmi a mládeží čím dál populárnější," uvedl Okamura, podle nějž vyznavaček lolita stylu rychle přibývá po celém Česku, přičemž jejich početné komunity jsou nejen v Praze, ale také například na Zlínsku či Ostravsku.

V pražském Lolita butiku budou mít dívky na výběr z několika stovek druhů módního zboží, které Okamura dováží z Japonska. "V butiku je celá škála nejlepších japonských kultovních lolita značek, jako je Putumayo, Algonquins, 6%dokidoki či Spica. Oblečení, boty, deštníčky, kabelky, čepečky, prstýnky, přívěšky, sponky do vlasů a mnoho dalšího zboží bere dech svojí nevídanou nápaditostí, originalitou, roztomilostí a hravostí," podotkl Okamura. Dodal, že ceny zboží pro české lolitky nejsou kvůli věku zákaznic nijak závratné. Například módní doplňky lze v Lolita butiku pořídit už za 38 korun.

 

Móda pro lolitky
Obchod bude nabízet i doplňky. (Foto: Oficiální zdroj)Styl lolita vyznávají především dívky v rozmezí od 13 do 22 let, často však oslovuje dívky až do 25 let. Rozverně oblečené mladé slečny, které na ulici vždy vzbudí pozornost, lze potkat nejen v Japonsku, ale už také v Londýně či New Yorku, kam tato módní vlna dorazila. "Mnoho českých mužů i žen vidí ve slově lolita nebo ve zboží pro lolity či lolitky určitou sexuální vyzývavost či dokonce perverzi. Rád bych však zdůraznil, že styl lolita je v Japonsku vnímán jako velmi moderní a progresivní dívčí styl, který si již vydobyl své místo na módním výsluní," upozornil Okamura.

 

Zdroj : http://doma.nova.cz/clanek/krasaamoda/ceske-divky-si-oblibily-styl-lolita.html

Já už se tak těším !! Lolita... Už se těším až se do toho obchodu podívám!! Ať žije Lolita!

 

 
 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

Watashi wa

himiko1@seznam.cz


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 26629
Měsíc: 94
Den: 4